Сара Климоска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сара Климоска
Роден 27 јули 1994
Струга
Националност Македонка
Познат по улогата во:
Врба
Сенки над Балканот
Занимање глумица

Сара Климоска (родена на 27 јули 1994 година во Струга) — македонска филмска и телевизиска глумица.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Филмографија на глумецот Сара Климоска
Год. Назив Улога
2010.-те
2016. Амок /
2016. Роденден /
2016. Преспав ТВ серија Маја
2017. 48 Краток филм /
2017. Фамилијата Марковски ТВ серија Сара
2017. Would You Look at Her /
2017. Втора шанса /
2018. Малина Нена Ристовска
2019. Врба Донка
2019. Три сестри Дана
2019. Сенки над Балканот ТВ серија Јана

Надворешни врски[уреди | уреди извор]