Сарана, Базега

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сарана
Земја Буркина Фасо
РегионСентре-Суд Регион
ПровинцаБазега
ДепартментДулогу
Население (2005 est.)
 • Вкупно587

Сарана е села во Дулогу Департмент во Базега Провинца во Буркина Фасо. Селата има 587 жители.[1]

Извори[уреди | уреди извор]