Сан Гарсија де Ингелмос

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Сан гарсија де Ингелмос)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сан гарсија де Ингелмос
Црквата во Сан Гарсија де Ингелмос
Црквата во Сан Гарсија де Ингелмос

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСан гарсија де Ингелмос
Површина
 • Вкупна38 км2 (15 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно129
 • Густина3,4/км2 (90/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан гарсија де Ингелмос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.