Сан Мигел де Серезуела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сан Мигел де Серезуела
San Miguel de Serrezuela
Поглед кон црквата во Сан Мигел де Серезуела
Поглед кон црквата во Сан Мигел де Серезуела

Амблем
ЗемјаШпанија
Автон. заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСан Мигел де Серезуела
Површина
 • Вкупна34 км2 (13 ми2)
Население (2013)
 • Вкупно134
 • Густина5,2/км2 (130/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан Мигел де Серезуела шпански: San Miguel de Serrezuelaопштина во покраината Авила во автономната заедница Кастиља и Леон, Шпанија. Според пописот од 2013 г.[1], општината брои 134 жители и зафаќа површина од 34,75 км2.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]Координати: 40°40′N 5°17′W / 40.667° СГШ; 5.283° ЗГД / 40.667; -5.283