Сан Леучио дел Санио

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сан Леучио дел Санио
општина
San Leucio del Sannio
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаБеневенто
Население (декември 2004)
 • Вкупно3.269
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.82010
Повик. бр.0824

Сан Леучио дел Саниоопштина во покраината Беневенто од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија