Сан Бартоломе де Корнеха

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Сан Бартоломе де Корнеја)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сан Бартоломе де Корнеха
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСан Бартоломе де Корнеха
Површина
 • Вкупна7 км2 (3 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно64
 • Густина9,1/км2 (240/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан Бартоломе де Корнеха — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.