Санчореха

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Санчореја)
Санчореха
Iglesia de san Martín 1-Sanchorreja.jpg
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСанчореха
Површина
 • Вкупна35 км2 (14 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно138
 • Густина3,9/км2 (100/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Санчореха — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.