Санкти Спиритус (Шпанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Санкти Спиритус е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура. Во општината има 250 жители.