Сандра Тофт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сандра Тофт
Sandra Toft 20141115.jpg
Лични податоци
Роден(а) 18 октомври 1989 (1989-10-18) (29 г.)
Грибсков, Данска
Националност Данска Данска
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001760000001,76 м
Позиција голман
Клупски податоци
Тековен клуб Тим Есбјерг Тим Есбјерг
Број 1
Младински клубови
Вирум
Хелсинге
Сениорски клубови
2007–2014
2014–2017
2017-
Твис Холстебро Твис Холстебро
Ларвик Ларвик
Тим Есбјерг Тим Есбјерг
Репрезентација
2008– Данска Данска 69 (0)

Сандра Тофт Галсгор (родена на 18 октомври 1989 г., во Грисков) е данска ракометарка, голманка на Тим Есбјерг и на данската репрезентација.