Самрак (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Самрак е времето од денот пред изгрејсонце или по зајдисонце.

Самрак може исто така што се однесува и на

Литература[уреди | уреди извор]

Филм[уреди | уреди извор]