Само ти (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Само ти (англиски: Only You) — американски филм од 1994 година, во режија на Норман Џејсон. Главните улоги ги играат: Мариса Томеи и Роберт Дауни Џуниор.

Содржина[уреди | уреди извор]

Фејт верува дека кога ќе се сретнат сродни души, тие се соединуваат. Додека игра со 11-годишното братче, на таблата за повикување духови се појавува името Дејмон Бредли. На карневалот, една гатачка, исто така, ѝ го кажува името на Дејмон. Тоа целосно ја убедува дека тој е нејзината втора половина.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Само ти“, Антена, број 887, 26.6.2015, стр. 15.