Прејди на содржината

Салтимбока

Од Википедија — слободната енциклопедија

Салтимбока, исто така е напишана салтинбока е италијанско јадење (исто така е популарно и во јужна Швајцарија). Се состои и од телешко месо кое е завиткано („обложено“) со пршута и жалфија, а потоа маринирано во вино, масло или солена вода.

Оригиналната верзија на ова јадење е салтимбока ала Романа која се состои од телешко месо, пршута и жалфија, кои се свиткани и варени во суво бело вино и путер. Се користи и за Марсала . Исто така, понекогаш телешкото месо и пршутата не се виткаат, туку само се оставаат рамни. Американска варијација го заменува и телешкото месо со пилешко или свинско месо.[1][2]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Chicken Saltimbocca Recipe“. The New York Times. Посетено на 6 April 2018.
  2. Food Wishes (10 November 2017). „Pork Saltimbocca – Food Wishes“. Архивирано од изворникот 2021-12-21. Посетено на 6 April 2018 – преку YouTube.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]