Сали Бериша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Сали Бериша ( роден на 15 октомври 1944) премиер на Албанија. Тој е на таа позиција од 11 септември 2005 година.Претседател на Република Албанија од 8 април, 1992 до јули 1997