Агураин/Салватиера

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Салватиера (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Агураин/Салватиера — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.