Прејди на содржината

Сагил, Увс

Координати: 50°20′22″N 91°36′32″E / 50.33944° СГШ; 91.60889° ИГД / 50.33944; 91.60889
Од Википедија — слободната енциклопедија
Монголија Uvs мапа

Сагил (монголски: Сагил) е област во Монголија во покраината Увс.

50°20′22″N 91°36′32″E / 50.33944° СГШ; 91.60889° ИГД / 50.33944; 91.60889