Сававе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сававе (тувалски: Savave) — островче на атолот Нукуфетау во Тувалу. Сававе е исто така и име на едно село на островот.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 8°02′S 178°19′E / 8.033° ЈГШ; 178.317° ИГД / -8.033; 178.317