Сабјарка (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сабјарка е американски филм, во режија на Доминик Сена. Главните улоги ги толкуваат: Џон Траволта и Хју Џекмен.

Содржина[уреди | уреди извор]

Филмот спаѓа во жанрот крими-акција за еден хакер кој штотуку излегува од затвор. Веднаш, него го врбуваат да учествува во голема акција чија цел е да се извлечат „валкани“ пари од американската влада.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 852, 24.10.2014, стр. 15.