Сабедим Селими

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сабедим Селими
Sebedim Selimi
Род ОНА
Битки/војниКосовска војна
Воен конфликт во Македонија, 2001

Сабедим Селими(албански: Sebedim Selimi) е роден во селото Липково, Кумановско. Тој е поранешен член на ОНА. Во времето на македонскиот конфликт командувал со муџахедински вод (25-30 луѓе).

Наводи[уреди | уреди извор]