СУ „Панче Попоски“ - Врапчиште

Од Википедија — слободната енциклопедија


Панче Попоски
Место
Општина: Врапчиште
Место: Врапчиште
Основни информации
Контакт информации

„Панче Попоски“ — средно училиште во Врапчиште, Општина Врапчиште.

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]