СУ „Панче Арсовски“ - Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


СУ „Панче Арсовски“
Место
Општина: Гази Баба
Место: Скопје
Основни информации
Контакт информации
Портал pancearsovskigb.schools.edu.mk

„Панче Арсовски“ — средно училиште во Скопје, Општина Гази Баба.

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Учество на 19-тиот натпревар по македонски јазик и литература во Куманово на ученичката Сања Таневска, која го освои ВТОРОТО место во конкуренција на училишта од целата држава. (2007)

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]