СУ „Димитар Влахов“ - Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Димитар Влахов“
Место
Општина: Аеродром
Место: Скопје
Основни информации
Контакт информации
Портал http://dimitarvlahov.edu.mk/

„Димитар Влахов“ — средно училиште во Скопје, Општина Аеродром.

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]