СУ „Гоце Делчев“ - Куманово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Гоце Делчев
Место
Општина: Куманово
Место: Куманово
Основни информации
Контакт информации

„Гоце Делчев“ — средно училиште во Куманово, Општина Куманово.

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]