СУ „Димитар Мирасчиев“ - Штип

Од Википедија — слободната енциклопедија

Димитар Мирасчиев

Место
Општина: Штип
Место: Штип
Основни информации
Контактни информации

„Димитар Мирасчиев“ — средно училиште во Штип, Општина Штип[1].

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

  • Јасмина Гуњова (р. 26 септември 1966}}) - изведувач на изворни и новосоздадени македонски песни.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]