СУГС „Цветан Димов“ - Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Цветан Димов
Место
Општина: Чаир
Место: Скопје
Основни информации
Контакт информации
Портал cvetandimov.schools.edu.mk

„Цветан Димов“ — средно училиште во Скопје, Општина Чаир[1].

Земјотресот во Скопје од 1963 година: Гимназијата „Цветан Димов“ по земјотресот

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]