СОУ „Др. Ибрахим Темо“ - Струга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Д-р Ибрахим Темо
Место
Општина: Струга
Место: Струга
Основни информации
Директор: Урим Крека
Настава на: македонски, турски и албански
Контакт информации
Портал dr_ibrahimtemo.schools.edu.mk

„Д-р Ибрахим Темо“ — средно училиште во Струга, Општина Струга[1].

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]