Рјуџи Мичики

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Рјуџи Мичики
Лични податоци
Роден на 25 август 1973 (1973-08-25) (49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–1997 Sanfrecce Hiroshima
1998–1999 Yokohama F. Marinos
1999–2002 Urawa Reds
2003 Vissel Kobe
2003 Oita Trinita
Репрезентација
1996–1997 Јапонија Јапонија 4 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Рјуџи Мичики (роден 25 август 1973) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1996 1 0
1997 3 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]