Рјузо Шимизу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Рјузо Шимизу
Лични податоци
Роден на 30 септември 1902(1902-09-30)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Tokyo SC
Репрезентација
1923 Јапонија Јапонија 2 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Рјузо Шимизу (роден 30 септември 1902) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1923 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]