Рјузо Хираки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Рјузо Хираки
Лични податоци
Роден на 7 октомври 1931(1931-10-07)
Роден во Јапонија
Починал на 2 јануари 2009(2009-01-02) (возр. 77)
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1958–1966 Furukawa Electric
Репрезентација
1954–1962 Јапонија Јапонија 30 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Рјузо Хираки (роден 7 октомври 1931) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Рјузо Хираки бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956 и 1964.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1954 3 0
1955 4 0
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 10 1
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
Вкупно 30 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]