Рјота Мориваки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Рјота Мориваки
Лични податоци
Роден на 6 април 1986(1986-04-06)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Urawa Reds
Број 46
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2012 Sanfrecce Hiroshima
2006–2007Ehime FC
2013– Urawa Reds
Репрезентација
2011–2013 Јапонија Јапонија 3 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Рјота Мориваки (роден 6 април 1986) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2011 1 0
2012 1 0
2013 1 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]