Руј Рамос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Руј Рамос
Ruy Ramos on February 17, 2010.jpg
Лични податоци
Роден на 9 февруари 1957 (1957-02-09) (66 г.)
Роден во Бразил
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1977–1996 Verdy Kawasaki
1996–1997 Kyoto Purple Sanga
1997–1998 Verdy Kawasaki
Репрезентација
1990–1995 Јапонија Јапонија 32 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Руј Рамос (роден 9 февруари 1957) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1990 3 0
1991 2 0
1992 10 0
1993 14 1
1994 0 0
1995 3 0
Вкупно 32 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]