Руслана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Руслана
Flickr - proteusbcn - Eurovision Song Contest 2004 - Istanbul (36) cropped.jpg
Основни податоци
Родено име Руслана Лижичко
Роден(а) 24 мај 1973
Жанр(ови) поп, српска музика
Занимање/ња Пејачка
Години активност 1996 - сѐ уште
Прод. куќа/ќи EMI, Warner Music
Веб-место www.ruslana.ua

Руслана е пејачка која се прослави со победа на Евровизија 2004.