Руска рубља

Од Википедија — слободната енциклопедија
100 рубаља со приказ на Бољшој театар
1 рубља
1 рубља на Руската Империја

Рубља (рус. pубль, симбол: ) е парична единица што моментално се користи во Русија. Рубљата се користела во Советскиот Сојуз.


Тековен девизен курс на RUB
Од Google Финансии: MKD AUD CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
Од Yahoo! Финансии: MKD AUD CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
Од XE.com: MKD AUD CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
Од OANDA.com: MKD AUD CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD

Поврзано[уреди | уреди извор]