Руо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Руо е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]