Румунг

Координати: 9°37′35″N 138°09′07″E / 9.6263° СГШ; 138.1519° ИГД / 9.6263; 138.1519
Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Јап.

Румунг е село и општина во сојузната држава Јап во Микронезија. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

9°37′35″N 138°09′07″E / 9.6263° СГШ; 138.1519° ИГД / 9.6263; 138.1519

Поврзано[уреди | уреди извор]