Рудња-Ушомирска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рудња-Ушомирска
Рудня-Ушомирська
Rudnya-Ushomyrska 1.JPG
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 50°52′01″N, 28°27′47″E

Општи податоци
Име
- изворно
Рудња-Ушомирска
  Рудня-Ушомирська
Поштенски број 11571
Управа
Земја  Украина
Број на општини Житомирска област, Коростењски реон
Географија
Површина 0,24 км²
Население
Население 225

Рудња-Ушомирска (украински: Рудня-Ушомирська) е село во Украина, Коростењски реон, Житомирска област.

Галерија[уреди | уреди извор]