Руардова тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Руардова тврдина
Ruardova graščina
Starasava.JPG
Општи податоци
ГрадЈесенице
ЗемјаСловенија


Руардовата тврдина се наоѓа во близина на градот Јесенице, во Словенија. Тврдината била изградена во текот на 16 век.