Росио Игарзабал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Росио Игарзабал
Роден 24 август 1989
Буенос Аирес, Аргентина
Занимање актерка, пејачка


Росио Игарзабал (родена 24 август 1989 година) е аргентинска актерка и пејачка. Таа е најпозната по нејзината улога како Валерија во телевизиската серија Ангели, а исто така учествување и во објавувањето на албумите Teen Angels 2 и Teen Angels 3.

Ран живот[уреди | уреди извор]

Росио Игарзабал е родена на 24 август 1989 година во Буенос Аирес, Аргентина. Таа има две сестри, Мартина и Лучија.