Рон Лиџек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Рон Лиџек бил соло гитарист на бендот Wicked Lester, група од која подоцна се формирала групата Kiss. Тој се запознал и со Џими Хендрикс, а работел заедно со Еди Крамер.