Прејди на содржината

Роман Торес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Роман Торес
Лични податоци
Роден на 20 март 1986(1986-03-20)(38 г.)
Роден во Панама Сити, Перу
Држава Панама Панама
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Сиетл Саундерс Сиетл Саундерс
Број 29
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004 Чепо Чепо 27 (5)
2005 Сан Франсиско Сан Франсиско 33 (4)
2006 Кортулуа Кортулуа 39 (6)
2007-2015 Ла Екидад Ла Екидад 84 (9)
2010Атлетико Хуниор Атлетико Хуниор 35 (7)
2011Атлетико Насионал Атлетико Насионал 36 (8)
2012-2015Миљонариос Миљонариос 89 (5)
2015- Сиетл Саундерс Сиетл Саундерс 50 (0)
Репрезентација
2005- Панама Панама 114 (10)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 10 март 2019
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 10 март 2019

Роман Аурелијано Торес Морсилјо (роден на 20 март 1986 година во Панама Сити) е панамски фудбалер, играч од одбраната на Сиетл Саундерс и на панамската репрезентација.