Романум

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Романум — остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот е една од општините во државата.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 7°24′41″ N; 151°40′09″ E / 7.4114° СГШ; 151.6692° ИГД / 7.4114; 151.6692

Поврзано[уреди | уреди извор]