Розендал (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Розендал)

Розендал може да се однесува на некое од следниве места:

Германија[уреди | уреди извор]

  • Розендал (Rosendahl) — општина во Северна Рајна-Вестфалија

Холандија[уреди | уреди извор]

  • Розендал (Rozendaal) — општина во Гелдерланд
  • Розендал (Roosendaal) — град и општина во Северен Брабант