Робин Бормут

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Робин Бормут
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Робин Бормут (роден на 19 септември 1995) е германски фудбалер кој игра како централен дефанзивец за Фортуна Дизелдорф.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Robin Bormuth“. worldfootball.net. HEIM:SPIEL. конс. 10 August 2016.