Прејди на содржината

Роберт Кубица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Роберт Кубица

Роберт Јозеф Кубица (полски: Robert Józef Kubica) (роден на 7 декември, 1984)[1] е Полски Формула еден возач.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Robert Kubica“. www.fakt.pl. Посетено на 2019-05-18.