Роберт Кубица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Роберт Кубица

Роберт Кубица (полски: Robert Kubica) (роден на 7 декември, 1984) е Полски Формула еден возач.