Рихеи Сано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Рихеи Сано
Лични податоци
Роден на 21 септември 1912(1912-09-21)
Роден во Јапонија
Починал на 26 март 1992(1992-03-26) (возр. 79)
Позиција Голман
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1936 Јапонија Јапонија 2 (0)

Рихеи Сано (роден 21 септември 1912) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Рихеи Сано бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]