Ристо Арнаудoвски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ристо Арнаудовски
Лични податоци
Роден(а) 9 јули 1981
Загреб, Југославија
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина  м
Тежина 96
Клупски податоци
Тековен клуб РК Босна Сараево
Сениорски клубови
Македонија

Ристо Арнаудoвски (роден на 9 јули 1981 во Загреб) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Cараевса Бoсна.

Клубови[уреди | уреди извор]