Ристе и Јованчо Секуловски и Марина Балева

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ристе и Јованчо Секуловски и Марина Балева ова е стрип тим кој што заедно во коавторство создаваат стрипови, работаат и живеат во Охрид.

Нивниот стил и цртачка одлика е филозофија на стрипот, наративноста, специфичниот дизајн.

Познати се по стриповите: „Последниот човек“, „Црно бели“ и други.

Нивните творби, добиваат се подобра и поистакната афирмација во македонското стрип творештво[1].

Наводи[уреди | уреди извор]