Рин Јамасито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рин Јамасито

Рин Јамасито (16 јуни 1857 – 26 јануари 1939) била јапонска сликарка и иконописец од православна вера.

Наводи[уреди | уреди извор]

Литература[уреди | уреди извор]