Рико Шмит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рико Шмит во 2009 година

Рико Шмит (роден на 27 септември 1968) — германски поранешен фудбалер, кој сега е менаџер на ФК Ален.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Rico Schmitt neuer Trainer beim VfR Aalen“. vfr-aalen.de. 13 February 2019. Посетено на 13 February 2019.