Рибера Алта (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Рибера Алта, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Рибера Алта е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.