Реџина Тодоренко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Реџина Тодоренко
Regina todorenko.jpg
Основни податоци
Родено имеРеџина Петровна Тодоренко
Роден(а)14 јуни 1990
Country flag Одеса, Украина (денес Украина)
Жанр(ови)поп
Занимање/њаПејач
Години на активност2008 - денес
Мрежно место[1]

Реџина Тодоренко (роден 14 јуни 1990) — познат украински пејач.

Од јануари 2014 година, година Тодоренко стана нов водител на проектот "Орел и Решка".

Во 2015 година, Реџина Тодоренко снимаат својот деби песна и сними видео запис за песната "Heart's Beating".

Синглови[уреди | уреди извор]

  • 2015 - Heart's Beating (Срце Чука)
  • 2015 - Ты мне нужен (Јас треба тебе)
  • 2016 - Мама (Мајка)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]